x

Rok 2015 od powstania marki ZUS to nie MUS był najlepszych, a już dziś wiemy, że kolejny będzie jeszcze lepszy.
W marcu 2015 wystartowała nasza strona www, na której pojawił się blog. Później dość długo walczyliśmy z używalnością sklepu on-line, ale i to się udało.
Później było już tylko lepiej i ciekawiej. Nasz rząd nie ograniczał się w pojawianiu się nowych przepisów. Jak co roku wzrosła opłata do ZUS. Uchwalono ustawę, która wywraca do góry nogami umowy zlecenia, wprowadzono też sporo zmian w Kodeksie Pracy. Na samym początku roku pojawił się obowiązek posiadania kas fiskalnych dla każdej osoby, który przyjmuje płatności od osób fizycznych. W połowie roku zafundowano nam rewolucję w VAT – odwrotne obciążenie oraz możliwość odliczania VAT-u od paliwa samochodowego. Już wiadomo, że od stycznia 2016 zwolnienia lekarskie będą działały w formie elektronicznej, co ma prowadzić do mniejszej ilości wyłudzeń. W między czasie ukrócono możliwość pobierania wysokich zasiłków macierzyńskim dla kobiet prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze.
Nasz rząd nie próżnował – ale my też nie;)
W trakcie roku byliśmy gośćmi na ponad 20 wydarzeniach dla przedsiębiorców (m.in. Myśleć jak Milionerzy, ASBIRO, InwestCamp, spotkania GIC, Akademia Reverto). Wraz z Kontestacją ruszyliśmy w trasę AntyZUS – odwiedziliśmy kilka miast. Zespół napisał kolejną publikację Vademecum VAT , pojawiło się już III wydanie naszej podstawowej książki Vademecum prowadzenia spółki z o.o.. Nasze nagrania pojawiły się w takich księgarniach jak Empik czy Merlin.

Nasz rząd nie oszczędzał się w pracy, ale dzięki temu możemy uznać ten rok za niezwykle udany i pracowity.

Życzymy Wam Wesołych Świąt, szczęśliwego Nowego Roku.

firma bez zusu

Pobierz bezpłatny poradnik

7 sposobów na obniżenie kosztów w Twojej firmie

Super! Teraz sprawdź podany adres e-mail i odbierz poradnik.