x

Dziś w Polsce swoją działalność gospodarczą prowadzą dziesiątki tysięcy Polaków. Ogromna ich część to nadal pseudo etaty. Jednak wiele z nas decyduje się na założenie firmy w Polsce. Od ponad 5 lat interesuje się mocno powodami zakładania działalności gospodarczych. Ludzie oczekują większej ilości czasu, większej ilości pieniędzy oraz mniejszej ilości pracy. Trochę kojarzy mi się to z systemem, że chcę mieć coś tanio szybko i dobrze. Niestety takiej kombinacji nie ma na rynku. Można mieć albo tanio i dobrze, ale nie szybko – szybko i tanio, ale nie dobrze – dobrze i szybko, ale nie tanio. I tak samo jest z zakładaniem swojej firmy. Nie można oczekiwać, że w krótkim czasie przyniesienie nam więcej pieniędzy, a do tego będziemy pracowali mniej. Jest to sprzeczne z posiadaniem firmy jako takiej. Często rozmawiam z przedsiębiorcami i mówią mi, że nie zamieniliby swojej pracy na etat. Z drugiej strony mówią, że pracują po 10 h dziennie, na wakacje jeżdżą z komputerem, że odbierają telefony do późna.
Niestety wiele statystyk mówi, że firmy upadają w pierwszych dwóch, trzech, pięciu latach. Co jest niepokojące, że upada zdecydowana większość tych przedsiębiorstw. Widzę wiele problemów, np. opór przed delegowaniem, zatrudnianiem pracowników, kupowaniem rzeczy na których się nie znamy od specjalistów.
Z drugiej strony wiele przedsiębiorców ogranicza forma prawna – nie pozwala ona na dobranie wspólnika, nie pozwala na to, aby swobodnie zarządzać majątkiem firmy. Przedsiębiorcy z uwagi na brak konieczność rozdzielenia portfeli firmy oraz portfela prywatnego mają wszystko w jednym i ciągle nie wiedzą ile zarabiają, ile mogą zainwestować, czy ich stać na zatrudnienie pracownika.
Przez ostatnie kilka tygodniu publikowaliśmy artykuły o tym, dlaczego nie warto prowadzić firmy w firmie jednoosobowej działalności gospodarczej. Rozwiązaniem jest np. prowadzenie spółki z o.o.. Wiedząc, że w Internecie krąży wiele mitów o tej formie działalności przygotowaliśmy dla Was krótki e – book.
Wejdź na stronę głowną www.zustoniemus.pl i zaraz pod obrazkiem po prawej stronie zobaczysz możliwość pobrania darmowego e-booka mówiącego o mitach na temat spółek z o.o.. Obaliliśmy w nim wszystkie te najczęściej występujące.

PODOBNE ARTYKUŁY:

działalność gospodarcza jest jednoosobowa – brak możliwości dobrania oficjalnych wspólników

działalność gospodarcza nie pozwala na podzielenie majątku firmy oraz prywatnego, mamy problem z oglądem sytuacji.

przymus płacenia składek ZUS

– firmy nie można sprzedać kupić, ani nie jest dziedziczona

brak dostępu do wielu możliwość optymalizacji podatkowych