x

Jest to jeden z czterech dostępnych sposobów na utworzenie spółki z o.o. W mojej ocenie jest to proces najprostszy i zwykle najtańszy.


Jak to działa?

Cały proces polega na tym, że zakładamy nową spółkę z o.o.. Wszystko co jest jej potrzebne do działania , a obecnie jest majątkiem działalności gospodarczej sprzedajemy do spółki zwykłą umową kupna sprzedaży. Należy tutaj pamiętać, że w działalności gospodarczej będziemy mieli przychód, a w spółce koszt. Tym samym w działalności podatek do zapłaty, a spółce podatek do zwrotu. Może się tak zdarzyć, że będzie miesięczne przesunięcie, jednak generalnie bilans podatkowy wychodzi na zero. Jak dokonamy sprzedaży majątku, wtedy zamykamy działalność gospodarczą.

Dla kogo jest to rozwiązanie?
Jak to w życiu bywa nie każde rozwiązanie jest dobre dla Wszystkich. Z tego rozwiązanie powinny skorzystać firmy, którym nie zależy na ciągłości działania. Należy mieć tutaj na uwadze, że nowo utworzona spółka od nowa zbiera swoją historię dla banku, do przetargów, potrzebuje nowych referencji. Tym samym, jeżeli Twoja działalność opiera się na startach do przetargów lub absolutnie potrzebne są Ci linie kredytowe to rozwiązanie nie jest dla Ciebie.
Rozwiązanie jest również mało efektywne dla firm, które mają wiele umów z kontrahentami, wiele urządzeń, maszyn, rozpoczęte kontrakty. Wtedy zwykle prościej jest przejść proces przekształcenia działalności w spółkę. Jednak po to są aż 4 sposoby, aby każdy mógł z jakiegoś skorzystać.

Jeżeli nie jesteś pewien, czy wiesz wystarczająco dużo o spółkach zapraszam do lektury naszej książki Vademecum prowadzenia spółki z o.o..

firma bez zusu

Pobierz bezpłatny poradnik

7 sposobów na obniżenie kosztów w Twojej firmie

Super! Teraz sprawdź podany adres e-mail i odbierz poradnik.