x

Dziś większość biur rachunkowych obsługuje jednoosobowe działalności gospodarcze. Wynika to z tego, że przez wiele lat spółki kapitałowe oraz osobowe nie były łatwo dostępne dla przeciętnego przedsiębiorcy. Kapitał zakładowy lub bariera prawna powodowała, że ogromna część społeczeństwa zakładała jednoosobowe działalności gospodarcze.
Są one w mojej ocenie najgorszą możliwą opcją do prowadzenia biznesu z wielu powodów o których już pisaliśmy podczas innych artykułów.
Większość biur rachunkowych zatrudnia specjalistów, którzy uczeni się na szkoleniach przez urzędników. Większość też nie chce brać na siebie ryzyka za optymalizacje podatkowe, czy ZUS-owe. Wolą działać po najmniejszej linii oporu, tak aby urząd skarbowy na pewno nic nie zarzucił. Kiedyś słyszałam nawet, że przedsiębiorca miał wrażenie, że płaci więcej niż musi, ponieważ księgowa jak coś jest dwuznaczne to zawsze robi na korzyść urzędu skarbowego.

Co więcej jak przedsiębiorcy pytają swoje dotychczasowe księgowe, czy spółka z o.o. jest dobrą opcją to większość księgowych odradza taki pomysł lub daje zaporową cenę za prowadzenie.
Działalność gospodarcza jest prosta w powadzeniu, księgowaniu jednak naprawdę nie wiele opcji związanych z optymalizacją podatkową można tam umieścić. Spółki osobowe rozszerzają ilość optymalizacji podatkowych możliwych do zastosowania. Jednak spółki kapitałowe pozwalają na zastosowanie ich naprawdę wielu.
Stąd po raz kolejny polecam korzystać ze sprawdzonych, legalnych rozwiązań, które gwarantują bezpieczeństwo oraz realny dostęp do optymalizacji podatkowych.

 

firma bez zusu

Pobierz bezpłatny poradnik

 

7 sposobów na obniżenie kosztów w Twojej firmie

Super! Teraz sprawdź podany adres e-mail i odbierz poradnik.