x

Emigracja z firmą okazuje się być niezwykle dobrym rozwiązaniem dla ogromu przedsiębiorców z całej Europy. W Polsce szczególnie popularna jest Wielka Brytania. Coraz popularniejsze są raje podatkowe takie jak Panama, czy Hong-Kong. Ale dziś zastanowimy się komu opłaca się emigracja firmy do Wielkiej Brytanii.

Do ekipy ZUS to nie MUS coraz częściej zwracają się przedsiębiorcy, których polski ZUS wzywa do zapłacenia składek za rok, dwa, trzy. Czasami ZUS żąda kwot rzędu kilkuset tysięcy złotych. To nas mocno zastanowiło i postanowiliśmy, że opiszemy komu się opłaca emigracja, a komu nie.

Generalnie dyrektywy unijne mówią, że ubezpieczenia społeczne oraz podatki powinniśmy płacić w miejscu, gdzie realizujemy usługi, czy też wykonujemy działalność. Tym samym spółka w Wielkiej Brytanii nie jest dobrym pomysłem dla osób, które prowadzą biznes stacjonarny, osoby których jednymi kontrahentami są polskie przedsiębiorstwa.
Spółka w Wielkiej Brytanii ma wiele korzyści podatkowych oraz wiele korzyści związanych z ubezpieczeniami społecznymi, a przede wszystkim jest tam w miarę przejrzyste i przewidywalne prawo.

W naszej opinii powinni z niej skorzystać wszyscy Ci, którzy prowadzą biznes on-line.

Chcesz dowiedzieć się więcej już dziś KUP NAGRANIE Zbyszka Krakowskiego, który wyjaśnia jak zarejestrować spółkę, jak z niej korzystać, jakie podatki zapłacisz oraz jakie masz korzyści posiadając spółkę w Wielkiej Brytanii.

Dla przedsiębiorców prowadzących biznes w Polsce polecamy nagrania dotyczące spółek z o.o..

firma bez zusu

Pobierz bezpłatny poradnik

7 sposobów na obniżenie kosztów w Twojej firmie

Super! Teraz sprawdź podany adres e-mail i odbierz poradnik.