x

Działalność nazywana flipami, to nic innego jak inwestowanie w nieruchomości, które remontujemy i sprzedajemy z wymiernym zyskiem. Prezentujemy niezbędnik dla każdej osoby zainteresowanej flipami, który podpowie, jakie manewry są prawnie dozwolone, a za które czynności możemy ponieść kosztowną karę. 

 

Filipy – wszystko co jest dozwolone prawnie

Definicja prowadzenia działalności jest dość jednoznaczna i mówi, że jeżeli wykonujemy jakieś działania w celu uzyskania korzyści finansowych to jest to prowadzenie działalności gospodarczej w rozumieniu polskich przepisów. A więc, jeżeli szukamy na rynku nieruchomości tzw. okazji. Kupujemy tanio, później sporo wkładamy w remont i na końcu sprzedajemy ze sporym zyskiem – takie działanie od początku było z naszej strony celowe i wiedzieliśmy, że robimy to w celach korzyści majątkowych. Tym samym od początku powinniśmy prowadzić działalność gospodarczą lub realizować te transakcje za pomocą np. spółki z o.o..  Więcej o tym jak działa spółka z o.o. przy branży nieruchomości opisujemy w naszym poradniku inwestora. 

Realizacja flipów bez założonej działalności gospodarczej

Co się stanie, gdy zaczniemy realizować flipy bez uprzednio założonej działalności gospodarczej? Prawdopodobnie nic wielkiego –  w sensie odpowiedzialności karnej. Otrzymacie nakaz poprawienia rozliczeń podatkowych. Jeżeli będą jakieś zaległości wynikające z korekt to trzeba będzie opłacić zaległe podatki wraz z odsetkami. No i oczywiście nie możemy w tym wypadku zapominać o ZUS i należnościach związanych z koniecznością opłacania składek.

W Poradniku Inwestora opisaliśmy dokładnie jak sobie poradzić z taką sytuacją, jakich korekt należy dokonać oraz jakie są realne konsekwencje kwotowe przy różnych typach opodatkowania dochodu z nieruchomości.Zachęcamy Was do szczegółowego zapoznania się z tematyką podatkową przy prowadzeniu inwestycji w nieruchomości. Jest tam sporo zawiłości oraz niejasności. Na wiele pytań typu: jaką formę opodatkowania wybrać, kiedy mogę realizować flipy, kiedy będzie obowiązywał mnie podatek VAT znajdziecie w naszej książce Poradnik Inwestora na Rynku Nieruchomości.

KUP W NASZYM SKLEPIE

 

 

firma bez zusu

Pobierz bezpłatny poradnik

7 sposobów na obniżenie kosztów w Twojej firmie

Super! Teraz sprawdź podany adres e-mail i odbierz poradnik.