x

Do tych przemyśleń na temat powodów podejmowania działań jako przedsiębiorca zachęcił mnie wpis Marcina Kosińskiego na temat tego, że przedsiębiorcy niekoniecznie nastawieni są na maksymalizację zysku.

Obecnie na co dzień pracujemy z ponad 100 firmami. Ogromna większość z nich nie wykazuje zysku. To nie oznacza, że właściciele oraz zarząd nie otrzymują wynagrodzenia za swoją pracę. To również wcale nie oznacza, że ich wynagrodzenie nie jest proporcjonalnie wyższe w przypadku, gdy ich firma ma wyższe obroty. Większość przedsiębiorców jakich znam, chciało otrzymywać wynagrodzenie za swoją pracę na rzecz własnej firmy pozwalające im się utrzymać na oczekiwanym poziomie. Jeżeli ich firma zarabia więcej zwykle decydują się na dalsze inwestowanie gotówki. Rzadko decydują się na to, aby budowała ona zysk firmy.

Co więcej w Polskich realiach nie opłaca się w firmach wykazywać zysku. Jeżeli wykasujemy dochody, wtedy płacimy podatki. Do momentu, gdy nie wykazujemy tych zysków nie płacimy podatków. A więc po co je wykazywać.
Tutaj spotyka się kreatywność przedsiębiorców, ich potrzeba ciągłego rozwoju swojej firmy oraz system podatkowy, który składnia do tego, aby robić wszystko, co powoduje, że nie będziemy płacili podatków od dochodów.

Wydaje mi się, że należy spojrzeć na to z perspektywy formy prawnej, jaką wybraliśmy. Prawdą jest, że prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej jest proste w rozliczeniach. Dzięki temu, że jest proste łatwi je zrozumieć, ale niezwykle trudno zastosować optymalizacje podatkowe.
Dlatego warto wybierać inne formy prawne. Oczywiście my jesteśmy orędownikami spółek z o.o.. W mojej ocenia jest to chyba najbezpieczniejsza i obecnie najbardziej optymalna forma prowadzenia biznesu w Polsce.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej zapraszam tutaj

firma bez zusu

Pobierz bezpłatny poradnik

7 sposobów na obniżenie kosztów w Twojej firmie

Super! Teraz sprawdź podany adres e-mail i odbierz poradnik.