x

W codziennych kontaktach spotykam się z tym, że wiele przedsiębiorców jest zdecydowanych na założenie spółki z o.o., jednak nie wiedzą jak się za to zabrać. Na rynku istnieje kilka sposobów na to, aby z jednoosobowej działalności została utworzona spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wiele przedsiębiorców mów mi, że ich księgowa mówiła, że to będzie kosztowało majątek. Nie zawsze tak musi być – to tylko kwestia wybrania sposobu odpowiedniego do przedsiębiorstwa. Są oczywiście sposoby niezwykle tanie, są również sposoby które wymagają większych nakładów finansowych. Aby wybrać odpowiedni sposób należy przemyśleć na czym nam zależy. Są firmy, którym nie zależy na ciągłości działania – mam przez to na myśli, że nie budowli biznesu przez 10 lat, że nie posiadają tam wypracowanych różnych spraw biznesowych i mogą sobie pozwolić na założenie nowej spółki, a zamknięcie działalności. Ale oczywiście bywa dokładnie odwrotnie – że właściciele nie mogą sobie na taki ruch pozwolić. Poniżej kilak sposobów na to co można zrobić. W najbliższych tygodniach będziemy opisywali dla kogo są poszczególne rozwiązania:

– założenie nowego podmiotu w postaci spółki z o.o. i zamknięcie dotychczasowej działalności gospodarczej
– przekształcenie dotychczasowej działalności w spółkę
– sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa do innego podmiotu
– wniesienie dotychczasowej działalności jako aport do nowo powstałej spółki

Jeżeli macie ochotę więcej dowiedzieć się na temat spółki z o.o. koniecznie przeczytajcie naszą publikację Vademecum prowadzenia spółki z o.o.

W przypadku, gdy w Waszych głowach kołacze się pytanie, a co z podwójnym opodatkowanie, częstymi kontrolami w spółach, ubezpieczeniem zdrowotnym, koniecznie wejdź na stronę www.zustoniemus.pl, po prawej stronie znajdziesz nasz bezpłatny e-book Mity o spółach z o.o.

firma bez zusu

Pobierz bezpłatny poradnik

 

7 sposobów na obniżenie kosztów w Twojej firmie

Super! Teraz sprawdź podany adres e-mail i odbierz poradnik.