x

ReduTax, a w związku z tym również ZUS to nie MUS został partnerem klubu Global Investor Club. Mieliśmy okazję spytać Mariusza Matrejka, założyciela oraz lidera klubu GIC (Global Investor Club) o sprawy związane z klubem oraz nieruchomościami i innymi inwestycjami.

Lokaty w banku to nie inwestycje – dlatego zapraszamy do lektury i do zobaczenia na spotkaniach GIC.

1. Dlaczego warto inwestować w nieruchomości

Nieruchomości posiadają wiele unikalnych cech, jako produkt inwestycyjny. Na przykład jako dobro standardowe są skorelowane z inflacją – każdy potrzebuje dachu nad głową lub miejsca prowadzenia biznesu. Posiadają masowe i dostępne finansowanie w postaci bankowego kredytu hipotecznego. Mają zabezpieczenia transakcji w postaci aktów notarialnych i ksiąg wieczystych. Ciężko je ukraść, bo nie mogą zmienić fizycznej lokalizacji. Łatwo sprawdzić ich wartość oraz ustalić biznesplan – jednym słowem samo piękno. Do tego nieruchomości mają wymiar prestiżowy – decydują o statusie swojego właściciela. Ale pamiętajmy, że GIC to nie tylko nieruchomości. To prawda, że 80% naszych członków posiada nieruchomości w swoim portfelu, ale 60% naszych członków posiada także inne inwestycje.

 

 


2. W jakim celu i kogo skupia powołany klub GIC

Jednym zdaniem GIC ma powodować, że nasi członkowie zarobią pieniądze na inwestycjach i będą w stanie nauczyć innych jak to robić. Skupiamy osoby ambitne i kompetentne, które biorą odpowiedzialność za swoje działania i chcą pomnażać swój majątek. Osobom tym staramy się zapewnić ścieżkę edukacyjną, gdzie nabywają wiedzę, kompetencje, doświadczenie oraz budują swój zespół do wybranego przez nich typu inwestycji. Dzięki temu chcemy zmaksymalizować sukces naszych członków. W naszej opinii porażka na rynku inwestycyjnym może być jedynie niemiłym przypadkiem, a nie regułą, o ile stosuje się profesjonalne podejście do inwestowania.

3. Czy w klubie znajdę ludzi którzy inwestują w inne rzeczy niż nieruchomości

Jak najbardziej. Klub traktuje nieruchomości tak jak inne formy inwestowania. W Klubie znajdziemy inwestycje w papiery wartościowe, pożyczki, kruszce, biznesy/start-upy, rolnictwo i praktycznie każdą formę inwestycji, która uznamy za opłacalną. W ramach Klubu dokonaliśmy już inwestycji na rynkach w Wielkiej Brytanii, Polski, Tajlandii, czy Filipin. Nieruchomości odróżniają nas tak naprawdę od takich organizacji jak Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, które skupia się wyłącznie na rynku kapitałowym. My się nie ograniczamy do żadnej formy, ani rynku inwestycji. Za to mamy jeden cel: nasi członkowie muszą zarabiać pieniądze na swoich inwestycjach. To jest miara naszego sukcesu.

 

 

 

4. Jakiego typu inwestycje polecacie dla osób początkujących

Dla osób rozpoczynających swoją przygodę proponujemy najpierw 2-3 miesiące spotkań klubowych. Pobudzi to szare komórki do działania, bo otaczać nas będą inni inwestorzy, którzy przekazywać nam będą swoje opinie i doświadczenia. Na bazie tego wybierzemy pierwszą inwestycję. Być może będzie to nieruchomość, z powodu bezpieczeństwa i potencjalnej rentowności, ale może przekona nas jakiś start-up. Wszystko tak naprawdę zależy od skali kapitału, którym dysponujemy i skłonności do ryzyka.

5. Ile można zarobić na inwestycjach w nieruchomości

Mamy klubowiczów z tzw. nieskończonym zwrotem [zapraszamy na spotkania, by ich poznać]. Jednak ich historie pokazuję, że złote strzały zdarzają się rzadko i nielicznym. Natomiast inwestor na rynku nieruchomości może liczyć na 4%-15% zysku z najmu i do 80% z obrotu nieruchomościami. W spółkach celowych inwestujących na rynku w formule private-equity można zarobić pomiędzy 10%-20%.

firma bez zusu

Pobierz bezpłatny poradnik

7 sposobów na obniżenie kosztów w Twojej firmie

Super! Teraz sprawdź podany adres e-mail i odbierz poradnik.