x

Od wielu tygodni skupiamy się na tym, że prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej jest najgorszym możliwym wyborem. Ostatnio w rozmowie z moim mężem doszłam do wniosku, że są jednak sytuacje, które pewnie dotyczą stosunkowo nie wielkiej ilości ludzi, gdy prowadzenie firmy pod jednoosobową działalnością jest wytłumaczalne, bo na pewno nie można nazwać tego działaniem etycznym.
Piszę o tym, dlatego, żeby obalić mit, że jednoosobowa działalność gospodarcza jest dobra dla uczciwych, pracujących przedsiębiorców. Nie zachęcam do tego typu działań, które opisuje poniżej.
Mam tylko nadzieję, że od dziś każdy kto przeczyta ten artykuł nie będzie twierdził, że osoby prowadzące jednoosobowe działalności gospodarcze są bardziej wiarygodne.

 

 

 

ZADŁUŻENIA I ROZDZIELNOŚĆ MAJĄTKOWA
Wiele osób dziś żyje we wspólności majątkowej. Gdy jedno z małżonków prowadzi firmę wtedy często małżeństwo decyduje się na rozdzielność majątkową. Załóżmy, że firma bierze sporo kredytów i właściciel firmy postanawia ich nie spłacać, a czasami nie jest w stanie ich spłacać. Jako osoba prywatna ogłasza bankructwo konsumenckie i kredyty zostają mu umorzone.

ŚMIERTELNA CHOROBA
Zdarzyło mi się słyszeć, że ludzie, którzy mają zdiagnozowaną śmiertelną chorobę również decydują się na prowadzenie działalności gospodarczej. Część z nich bierze mnóstwo kredytów na siebie, aby rodzinie polepszyć byt, korzystają z rozdzielności majątkowej. W momencie śmierci rodzina nie przyjmuje spadku, tym samym kredyty zostają bez zabezpieczenia finansowego.

FIRMA POTRZEBNA NA KILKA DNI W ROKU
Są na rynku tacy przedsiębiorcy, którzy ciągle zawieszają i odwieszają swoją firme. Bywają tacy, którzy pracują na etatach, umowach o dzieło, czy zleceniach i co jakiś czas potrzebują wystawić FV. Zwykle dwa, trzy, pięć razy w roku. Takie osoby często korzystają z rozwiązania działalności gospodarczej. Posiada ona funkcję zawieszania i odwieszania. Dlatego osoby, które prowadzą biznes dorywczo korzystają właśnie z takiego rozwiązania.

firma bez zusu

Pobierz bezpłatny poradnik

 

7 sposobów na obniżenie kosztów w Twojej firmie

Super! Teraz sprawdź podany adres e-mail i odbierz poradnik.