x

W ostatnim czasie modnym stał się temat zakładania firm, które pozwalają na zmniejszenie lub nie płacenie składek ZUS. Dziś przedstawimy 3 sposoby jak nie płacić ZUS.

Jak nie płacić ZUS?

1. Przeniesienie firmy za granicę

Z tego rozwiązania skorzystało wielu Polaków. Jest to jak każde inne rozwiązanie bezpiecznie dla części biznesów, szczególnie takich prowadzonych online. Jednak ważne jest to aby zwracać uwagę na to, że nie dotyczy to firm, które swoją działalność prowadzą tylko na terenie kraju, a do tego jest ona stacjonarna np. sklep, drukarnia, fryzjer itp. Najbardziej popularna w tym zakresie jest Wielka Brytania. Nasi rodacy są skuszeni wysokim progiem zwalniającym z płacenia podatków oraz niskimi opłatami do tamtejszego ZUS-u.

2. Założenie spółki z o.o. – sposób na ominięcie ZUS

Spółka z o. o. w Polsce ciągle jeszcze owiana jest mitami, które przez wiele firm są obalane. Wiedza na temat tego jak prowadzić spółki optymalnie, jak legalnie unikać podwójnego opodatkowania oraz jak mieć ubezpieczenie zdrowotne pomimo tego, że nie płaci się ZUS_u dla wielu jest ciągle tajemnicą. Spółka z o.o. jest dobrym rozwiązaniem dla firm, które prowadzą biznes w kraju, które robią interesy tylko z polskimi kontrahentami. Pozwala to na zaspokojenie przepisu, że podatki należy płacić w kraju, w którym wykonuje się działalność.
Spółka pozwala na nie płacenie ZUS-u za właścicieli oraz wspólników. Są rozwiązania, które pozwalają na ominięcie podwójnego opodatkowania wypłat w formie dywidendy. Posiadanie spółki pozwala również na znaczne ograniczenie odpowiedzialność za działania firmy. Sprawdź, jak założyć spółkę z o.o. i ile to kosztuje.

3. Założenie spółki cywilnej, której wspólnikami są dwie spółki z o.o

Od niedawna pojawił się w Polsce twór – gdzie dwie spółki z o.o. zakładają spółkę cywilną i osoba fizyczna staje się pełnomocnikiem spółki cywilnej. Rozwiązanie to zwalnia całkowicie z odpowiedzialności za działania firmy. Jednak w takim rozwiązaniu należy pamiętać, że majątek, w tym marka czy strony www należą do firmy, a nie do nas. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które zarabiają sprzedając swój czas np. wszelkiej maści informatyków, nauczycieli itp.

KUP W NASZYM SKLEPIE

 

firma bez zusu

Pobierz bezpłatny poradnik

7 sposobów na obniżenie kosztów w Twojej firmie

Super! Teraz sprawdź podany adres e-mail i odbierz poradnik.