Nowy rodzaj bezrobotnego w Polsce

Nowy rodzaj bezrobotnego w Polsce

Nasz rząd, ludzie i cały kraj mówi o tym, że odsetek osób bezrobotnych rośnie. Zastanawiam się ile ludzi bierze pod uwagę fakt, że w Polsce coraz więcej osób szuka alternatywnej opcji zarabiania, dzięki której nikt nie będzie zmuszony do płacenia składek ZUS. Ludzie, szczególnie w wieku do 35 lat przestali wierzyć w obietnicę świetlanej emerytury obiecywanej nam przez całe lata. Podnoszony wiek emerytalny, coraz mniejszy odsetek urodzeń w Polsce oraz fakt, że coraz mniej ludzi płaci pieniądze do ZUS-u jest najlepszym dowodem na to, że prędzej, czy później ZUS zbankrutuje. Obecnie już działa na gigantycznych pożyczkach, które pochodzą znikąd indziej jak z budżetu Państwa, a więc z naszych podatków.
Polacy, jako naród zawsze szukający lepszych, tańszych rozwiązań znaleźli nowe, nie zmuszające do płacenia ZUS, a przy tym bezpieczne rozwiązanie. Gdyby sprawdzić ile w Polsce ludzi zamknęło jednoosobową działalność gospodarczą oraz ile otworzyło się nowych spółek z o.o., można by rzecz że liczby te prawie się zgadzają. I właśnie współwłaściciele spółek z o.o. nakręcają ilość bezrobotnych w Polsce. Faktycznie w kraju nie dzieje się zbyt dobrze i nie będę pisać, że bezrobocie realne nie rośnie. Jednak faktem jest, że bezrobocie, które widnieje w statystykach GUS bierze pod uwagę współwłaścicieli spółek z o.o., którzy radzą sobie często nawet lepiej niż prowadząc działalność gospodarczą, ponieważ co miesiąc 1 tys zł zostaje im w kieszeni.
Biuro rachunkowe, którego jestem współwłaścicielem najczęściej odpowiada na pytania jak nie płacić ZUS-u. Odpowiadamy – załóż spółkę z o.o.. Drugie pytanie na jakie odpowiadamy to w jaki sposób nie generować w spółce zysku, tak aby nie musieć korzystać z wypłaty dywidendy. Dla mnie te dwa pytania pokazują, w jak słabej kondycji jest nasze Państwo. Okazuje się bowiem, że Polacy otwierają spółki, aby nie płacić ZUS-u. A później starają się nie generować zysku, aby nie płacić podatku dochodowego. Wiele moich znajomych, mniejszych i większych przedsiębiorców uważa, że żyjemy w chorym kraju. Jak statystyki mogą być prawidłowe i odzwierciedlać sytuację polskich przedsiębiorstw, jeżeli większość z nas szuka alternatywy. Około 70% polskich właścicieli firm jest formalnie bezrobotna, a zwykle zarabia więcej niż średnia krajowa. Nasz rząd wykorzystuje zakrzywione statystyki do tego, aby wmówić nam, że jest kryzys. Kryzys jest na pewno, ale czy oby na pewno w naszych portfelach, a nie w portfelu naszego rządu.

Zapraszamy do naszego sklepu.

Podaj swój adres email aby otrzymać nasz bezpłatny poradnik

Zapisz się także do newslettera aby być na bieżąco

zapisz mnie do newslettera

FreshMail.pl
 

Newsletter

Zapisując się do newslettera akceptujesz nasz regulamin i politykę prywatności

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl