Czy kolacja wigilijna może być kosztem podatkowym w mojej firmie?

Czy kolacja wigilijna może być kosztem podatkowym w mojej firmie?

Jesteśmy w okresie, w którym wiele firm organizuje kolacje wigilijne dla swoich pracowników, współpracowników, strategicznych kontrahentów, a nawet klientów. Od wielu lat trwa dyskusja co można, a czego nie można wrzucić w koszty.

Myśląc o kolacji wigilijnej należy wziąć pod uwagę koszty podatku dochodowego i koszty VAT-u.

Dobra wiadomość jest taka, że kolacja wigilijna może być kosztem w ujęciu podatku dochodowego oraz podatku VAT. W każdym wypadku warto stosownie opisać FV z restauracji, czy za catering:

– w przypadku jeżeli jest to kolacja z pracownikami pamiętajmy, że będzie to koszt związany z utrzymaniem pracowników, sprawy związane z motywacja oraz utrzymaniem atmosfery,

– w przypadku jeżeli jest to kolacja z współpracownikami (mam tu na myśli zleceniobiorców, osoby współpracujące w oparciu o umowy o dzieło, czy kontrakty menadżerskie, aż do osób które współpracują na zasadzie własnej działalności gospodarczej) należy opisać FV w taki sposób, aby nie było wątpliwości, że jest to koszt spółki. Najczęściej powołuje się na zachowanie relacji, utrzymanie relacji,

– w przypadku, gdy jest to kolacja z kontrahentami, czy klientami sprawa jest najprostsza. Wtedy po prostu opisujemy, że to kolacja z klientami, czy kontrahentami.

Wiele osób ma problem z tym, co powinno być na FV. Restauracje najczęściej wystawiają FV na usługę gastronomiczną, firmy cateringowe na usługę cateringową. Warto zadbać o to, aby na FV nie było pozycji zawierających w sobie napoje alkoholowe.

Interesuje Cię jak działa spółka z o.o.? Obejrzyj nasze nagrania

Podaj swój adres email aby otrzymać nasz bezpłatny poradnik

Zapisz się także do newslettera aby być na bieżąco

zapisz mnie do newslettera

FreshMail.pl
 

Newsletter

Zapisując się do newslettera akceptujesz nasz regulamin i politykę prywatności

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl