Jak rozliczyć koszty podróży służbowej w działalności gospodarczej?

Bardzo często przedsiębiorcy opowiadają mi historie, że mają działalność gospodarczą nie mogę rozliczać sobie kosztów delegacji. Nie wiem, czy dostają błędne informacje od swoich księgowych, czy też błędnie je interpretują. Jednak prawdą jest, że nie mogę wrzucać sobie w koszty diety, czy ryczałtu za nocleg. Jednak mogą koszty paliwa, biletów, parkingów, hoteli, posiłków.

Kiedy Spółka może być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie?

Wokół spółek z o.o. w ostatnich latach jest coraz więcej zamieszania. Jedni są za inni są przeciw. Codziennie nowa grupa przedsiębiorców decyduje się na założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Dziś pokazujemy 3 powody, przez które i Ty możesz się zdecydować na spółkę z o.o..

Dlaczego zwracanie uwagi na formę prawną w Twoim biznesie ma znaczenie?

Bezpieczeństwo biznesu jest ważne szczególnie wtedy, gdy mamy do czynienia z zmiennością prawa, dość nietypowymi rządami czy niepewnym środowiskiem. Dziś każda z tych rzeczy ma realnie miejsce. Więc w mojej ocenie każdy przedsiębiorca powinien dbać o bezpieczeństwo swojej firmy. Od tego często zależy bezpieczeństwo bliskich oraz partnerów biznesowych.

Jak rozliczać inwestycje w nieruchomości?

Inwestowanie w nieruchomości obecnie jest niezwykle modne, jednak nie wiele osób wie jak poprawnie radzić sobie z opodatkowaniem tych inwestycji. Jest tak wiele zmiennych, że często nie wiadomo, która opcja będzie dla mnie najkorzystniejsza. W tym wpisie staramy się pokazać mnogość rozwiązań.

14 kroków do zakładania spółki z o.o. przez internet

Coraz częściej trafiają do nas pytania w jaki sposób założyć spółkę przez internet. Zakładanie spółki w ten sposób ma jak wszystko swoje wady i zalety. Wadą jest np. szablonowa umowa spółki, jednak zaletą jest szybkość działania. Dziś omawiamy jak podejść do zakładania spółki przez internet krok po kroku.

10 kroków, które musisz przejść przy zakładaniu działalności gospodarczej

W każdym roku kalendarzowym powstaje ogrom nowych działalności gospodarczych. Jesteśmy kuszeni małym ZUS-em, łatwością w prowadzeniu, dotacjami na otwarcie biznesu. W mojej ocenie nie jest najszczęśliwsza forma prowadzenia biznesu, jednak nadal popularna i nie można o niej zapominać. Dziś w dziesięciu krokach opisujemy co musisz zrobić aby spokojnie przejść przez proces zakładania jednoosobowej działalności gospodarczej.

4 sposoby na prowadzenie firmy bez ZUS

Bardzo często przedsiębiorcy pytają mnie, ale czy można prowadzić firmę bez płacenie ZUS-u. Prawda jest taka, że obciążenia ZUS są jednym z rodzajów istniejących już podatków, a więc stosunkowo trudno ich unikać. W przypadku zatrudniania pracowników w oparciu o umowę o pracę, czy zlecenie właściwie staje się to nie możliwe. Ale możliwe jest chociażby nie płacenie ZUS-u za właścicieli firm. Właśnie dziś skupimy się na czterech możliwościach pozwalających na nie płacenie ZUS-u.

3 rzeczy jakie musisz wiedzieć na temat ZUS-u

ZUS to od wielu lat jedna z „moich” ulubionych instytucji państwowych. O ile mam wątpliwości co do konieczności ich istnienia o tyle tutaj zarówno pieniądze jak i dokumenty wpadają jak by do czarnej dziury. Jak coś wleci do ZUS to po pierwsze trudno to odnaleźć i prawdopodobieństwo odzyskania też jest mało prawdopodobne.

Dziś skupimy się na trzech rzeczach, które musicie wiedzieć na temat współpracy z ZUS.

3 rzeczy jakie musisz wiedzieć o spółkach komandytowych

Coraz częściej wracacie do nas z pytaniem, a co mamy zrobić kiedy spółka z o.o. jest już za mała na nasz biznes, kiedy wypłacając sobie pieniądze przekraczamy progi podatkowe, kiedy nasz biznes wydaje się być mocno ryzykowany.

Jak ominąć podwójne opodatkowanie w spółce z o.o.?

Wiele przedsiębiorców skreśla spółkę z o.o., ponieważ obawia się podwójnego opodatkowania w firmie. Dziś wyjaśniamy, kiedy i w jaki sposób powstaje podwójny podatek oraz dodatkowo jak sobie z tym poradzić.