10 kroków, które musisz przejść przy zakładaniu działalności gospodarczej

W każdym roku kalendarzowym powstaje ogrom nowych działalności gospodarczych. Jesteśmy kuszeni małym ZUS-em, łatwością w prowadzeniu, dotacjami na otwarcie biznesu. W mojej ocenie nie jest najszczęśliwsza forma prowadzenia biznesu, jednak nadal popularna i nie można o niej zapominać. Dziś w dziesięciu krokach opisujemy co musisz zrobić aby Dane osobowe Aby założyć firmę potrzebujecie pozbierać swoje dane osobowe. Ja wiem, że to może wydawać się banalne, jednak jest wiele ludzi, którzy nie pamiętają swojego numeru dowodu, czy numeru PESEL. Jeżeli jesteś z pokolenia, gdzie numer NIP był jeszcze obowiązkowy to musisz go sobie odświeżyć. Dane jakie będą potrzebne to imię, nazwisko, imiona rodziców, numer dowodu osobistego, numer NIP ( jeżeli go posiadasz), numer REGON ( jeżeli już wcześniej prowadziłeś DG). Nazwa firmy Drugą rzeczą nad jaką musisz się zastanowić to nazwa Twojej firmy. W przypadku działalności gospodarczej zawsze w nazwie firmy będzie Twoje i imię i nazwisko. Np. Usługi IT Justyna Broniecka. W wersji minimalistycznej wystarczy Twoje imię i nazwisko bez dodatkowej nazwy. Numery PKD Numery PKD to numery, które wskazują jakiego typu działalność będziesz prowadzić. Wybierasz takie numery, które odzwierciedlają rodzaj Twojej działalności. Polecam dodać sprawy związane z prowadzeniem szkoleń oraz sprzedażą. Możesz wybrać nieskończoną ilość tych numerów. Pamiętaj jednak, że w przypadku działalności gospodarczej możesz zawsze bezpłatnie je zmienić.   Tutaj znajdziesz pełny zestaw dostępnych numerów PKD.   http://www.pkd.com.pl/wyszukiwarka/lista_pkd Dane adresowe Wypełniając swoje zgłoszenie o otwarcie firmy będziesz musiał podać swój adres zameldowania, zamieszkania oraz adres prowadzenia Twojej DG. Adres ten może być Twoim adresem. Jednak jeżeli masz osobne biuro to możesz podać adres swojego biura. Sposób opodatkowania   W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej możesz wybrać kilka sposobów...

4 sposoby na prowadzenie firmy bez ZUS

Bardzo często przedsiębiorcy pytają mnie, ale czy można prowadzić firmę bez płacenie ZUS-u. Prawda jest taka, że obciążenia ZUS są jednym z rodzajów istniejących już podatków, a więc stosunkowo trudno ich unikać. W przypadku zatrudniania pracowników w oparciu o umowę o pracę, czy zlecenie właściwie staje się to nie możliwe. Ale możliwe jest chociażby nie płacenie ZUS-u za właścicieli firm. Właśnie dziś skupimy się na czterech możliwościach pozwalających na nie płacenie ZUS-u.

3 rzeczy jakie musisz wiedzieć na temat ZUS-u

ZUS to od wielu lat jedna z „moich” ulubionych instytucji państwowych. O ile mam wątpliwości co do konieczności ich istnienia o tyle tutaj zarówno pieniądze jak i dokumenty wpadają jak by do czarnej dziury. Jak coś wleci do ZUS to po pierwsze trudno to odnaleźć i prawdopodobieństwo odzyskania też jest mało prawdopodobne.

Dziś skupimy się na trzech rzeczach, które musicie wiedzieć na temat współpracy z ZUS.

3 rzeczy jakie musisz wiedzieć o spółkach komandytowych

Coraz częściej wracacie do nas z pytaniem, a co mamy zrobić kiedy spółka z o.o. jest już za mała na nasz biznes, kiedy wypłacając sobie pieniądze przekraczamy progi podatkowe, kiedy nasz biznes wydaje się być mocno ryzykowany.

Jak ominąć podwójne opodatkowanie w spółce z o.o.?

Wiele przedsiębiorców skreśla spółkę z o.o., ponieważ obawia się podwójnego opodatkowania w firmie. Dziś wyjaśniamy, kiedy i w jaki sposób powstaje podwójny podatek oraz dodatkowo jak sobie z tym poradzić.

3 sprawy jakie musisz wiedzieć o kryptowalutach

Kryptowaluty stały się ostatnio bardzo modne. Wielu ludzi traktuje je jako alternatywę do standardowych form inwestycji. W momencie pojawienia się pierwszych kryptowalut nikt za bardzo nie zastanawiał się jak je rozliczać. Dziś z uwagi na swoją popularność trafiły na wokandy urzędów skarbowych i są pod lupą. W mojej ocenie w ciągu 2-3 lat będziemy mieli do czynienia z szczegółowymi kontrolami ze strony urzędów skarbowych, więc tym bardziej powinniśmy być na to przygotowani. Dziś trzy proste rady odnośnie tego jak podchodzić do kryptowalut.

4 sposoby rozliczania kryptowalut

Rozliczanie krytpowalut spędza dziś sen z powiem wielu ludziom. Właśnie dlatego przygotowaliśmy kilka najważniejszych informacji w zakresie rozliczania. Urzędy Skarbowe mają dziś bardzo różne podejście do tego tematu. Niektóre każą rozliczać jako walutę, niektóre jako towar, a jeszcze inne jako inwestycje.

ZUS to nie MUS na żywo w Poznaniu

ZUS to nie MUS to marka działająca już ponad 5 lat na rynku. Od samego początku zajmujemy się edukowaniem przedsiębiorców w zakresie bezpiecznego prowadzenia firmy. Prowadzimy szkolenia online oraz offline z zakresu prowadzenia swojego biznesu. Dotychczas z naszych porad skorzystało ponad 5 tys przedsiębiorców, Sprawdź co możemy zrobić dla Ciebie.

Wady i zalety prowadzenia spółki z o.o.

W dzisiejszym świecie spółka z o.o. jest coraz bardziej popularną formą prawną prowadzenia firmy. W mojej ocenie spółka z o.o. ma tak wiele korzyści, że przyćmiewa wady jej prowadzenia. Nie mniej jednak nie można zapominać, że one istnieją.

Prezes Zarządu spółki z o.o. – jakie ma obowiązki oraz odpowiedzialność

Spółka z o.o. powstaje dzięki wspólnikom, często zwanych też udziałowcami. To oni decydują na założenie spółki w celu osiągania korzyści. Aby spółka mogła działać wspólnicy muszą m.in. powołać zarząd. To zarząd otrzymuje uprawnienia od wspólników, podejmuje decyzje odnośnie kierunków działania spółki. Zarząd musi posiadać przynajmniej jedną osobę i nazywa się ona Prezesem Zarządu. Jeżeli w zarządzie jest więcej niż jedna osoba, każda kolejna nazywa się Członkiem Zarządu. W momencie powoływania spółki wspólnicy decydują kto i w jaki sposób może zarząd reprezentować.

Kiedy Sp. z o.o. spółka komandytowa może okazać się dobrym rozwiązaniem?

W ostatnich kilku latach popularne stały się spółki z o.o.. I nie ma co się dziwić. Dzięki nim wzmacniamy bezpieczeństwo prawne naszych firm, często dość mocno jesteśmy w stanie zoptymalizować podatki i obowiązkowe opłaty do ZUS za właścicieli oraz członków zarządu. Spółka z o.o. niesie za sobą wiele korzyści, jednak przychodzi taki moment, że przestaje być wygodna w użytkowaniu.

Podaj swój adres email aby otrzymać nasz bezpłatny poradnik

Zapisz się także do newslettera aby być na bieżąco

zapisz mnie do newslettera

FreshMail.pl
 

Newsletter

Zapisując się do newslettera akceptujesz nasz regulamin i politykę prywatności

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl